skoro vymazaný starý martin

Ako som skoro z facebooku vymazal Starý Martin

Sharuj!:)

Čas čítania: 3 min

Je nedeľa, 10 február 2019, 21:29. Sedím ešte trošku v šoku.. 🙂 Pred dvoma hodinami som sa vrátil z Veľkej Fatry, kde kupodivu nebol žiaden sneh – asi jedina zvlaštnosť dnes, hovoril som si, pretože v takej Malej Fatre sú podľa fotiek od kamošov tony a tony snehu..

Sadám za komp a riešim každodenné záležitosti ohľadne SM, pošta, prezretie komentárov, storky na instagrame.

Začalo sa to zabugovanou skupinou

Brúzdaním po FB som sa náhodne dostal k mojej skupine pre Starý Martin, ktorú som asi pred pol rokom vytvoril ako podpornú skupinu pre stránku. Šlo mi o to ľudom uľahčiť zverejňovanie vlastných historických fotografií. Problém so skupinou bol však ten, že som ju nemohol moderovať, aj keď som v nej svietil ako admin. Tak som si povedal, že sa na to pozriem.

Toto som si všimol ešte niekedy začiatkom novembra 2018. Skúšal som to párkrát riešiť kontaktovaním Facebooku cez rôzne formuláre, ale bez odpovede. Na stránke SM svietilo prepojenie s touto skupinou, no pri pokuse o odpojenie mi vyhodilo hlášku, že na tento krok nemám dostatočné adminské práva. Rovnako som svietil ako admin v skupine, nemohol som ju však moderovať, ani sám seba vyhodiť. Chovalo sa to celé tak, že som admin nebol, ale pritom som tam ako admin svietil. Vždy som to nechal tak, myslel som si, že je to bug, prípadne mám ban ja. Ľudia tam síce mierne spamovali, ale nevadilo mi to, zmieril som sa. Až tento večer..

Facebook Business Manager

Niekedy koncom októbra sa zrodila myšlienka vytvoriť pre SM merch, eshop a všetko s tým spojené. Googlil som nejaké tooly a marketingové nástroje a dostal som sa k Facebook Business Manageru.

Business Manager je nástroj pro administraci facebookových stránek a inzertních účtů. Hodí se tehdy, když se na Facebook inzerci ve vaší firmě podílí víc lidí. Také je to skvělý nástroj pro spravování více účtů z jednoho místa. – https://www.marketingppc.cz/marketing/zalozeni-uctu-facebook-business-manager/

Neváhal som a vytvoril som si na ňom účet a cez tento účet som prepojil svoje FB konto a pridal doň stránku Starý Martin. Vlastníkom stránky som už teda nebol ja ako osoba, ale tento prepojený business účet. Prelinkoval som ešte reklamný účet, instagram a na celý business manager som zabudol, pripadal mi v tej chvíli nevyužiteľný.

Vždy mi však vŕtalo hlavou, či bugnutá FB skupina pre Starý Martin nemôže súvisieť práve s týmto mojim krokom. Prihlásil som sa teda večer do Business Manageru a začal všetko mazať, pretože som si myslel, že Starý Martin v tomto Manageri funguje ako samostatná vec, že to so Starým Martinom nemá nič spoločné. Ale malo. Vymazal som sa ako vlastník, zrušil všetky práva a prepojenia a……. otvoril som si stránku Starého Martina.

Nevidel som ju už ako admin, ale iba ako návštevník. Došlo mi to asi po minúte.

ako som skoro vymazal Starý Martin

Vaša stránka bola nahlásená ako neaktívna a bude zmazaná do 48h

Prišiel mi ešte aj email. Neváhal som ani chvíľu a klikol som na zabezpečenie účtu, prešiel všetkými krokmi a.. nič sa nestalo. Asi po pol hodine som v Business Manageri našiel svietiaci deaktivovaný Starý Martin. Bez admina. Nižšie na mňa svietil text: pridať do stránky rolu. V živote som nevidel tak krásne štylisticky sformulovanú vetu:). Klikol som naň, stránka ma hneď navrhla ako admina, potvrdil som a problém bol vyriešený. Ešte ostávalo prepojiť nefunkčného chatbota a znovu pre istotu ešte raz skontrolovať.

Týmto sa taktiež vyriešil problém so skupinou, opäť ju môžem moderovať ako admin.. 🙂

Krásny adrenalínový večer..