blbec online

Starý Martin monitoruje nástroj blbec.online

Sharuj!:)

Čas čítania: 4 min

Facebook stránky Starého Martina od včera cca 23h monitoruje multinabúchaný nástroj blbec.online.

Každá väčšia FB stránka by mala mať ten správny nástroj na údržbu. Mal ho dávno predstaviť samotný Facebook, ale nestalo sa. Facebook má určité nástroje na sledovanie návštevnosti, ale blbec.online je celkom niečo iné, s väčšími právomocami a nakódil ho jeden šikovný Slovák.

Všetci admini chceme mať naše FB stránky čo najpopulárnejšie, ale ako všetci vieme, znamená to viac followerov, viac komentov a hlavne, viac názorov v komentoch, hádky, urážky, nezhody. Viac adminov, viac času, viac drog, viac všetkého.. Blbec.online toto všetko zrýchľuje a sprehľadňuje. Mne osobne sa niektoré extrémistické a nepodložené názory komentujúcich na Starom Martine nepáčia a chcem ich preto mať pod kontrolou. Chcem vedieť, kto tieto názory píše, pri akej situácií a ako pravidelne. Taktiež moc nemusím negativistické a sťažovatelské komenty, hejt k tomu, čo na FB stránke publikujem. Cieľom Starého Martina je totiž uvádzať ludí do úžasu. Nič iné. Nechcem, aby tu ľudia museli čítať hundrošské komenty pod fotkami. Blbec.online toto všetko poskytuje.

Tento projekt vznikol tesne po mojich narodkách, v apríli 2017, za účelom sledovania extrémistických a konšpiračných stránok na FB. Dnes tu máme verziu 2.10, ktorá takéto sledovanie umožnuje každému adminovi vlastnej FB stránky.

blbec.online
blbec.online – hlavná stránka. tu vidím prehľad komentárov za posledný mesiac, najviac hodnotené fotografie, atď

Blbec.online slovami autora:

 

Internet bol kedysi hlavne miestom, kde ste mohli hľadať nové, užitočné informácie, alebo zdielať svoje vedomosti s inými. V poslednej dobe na ňom však vystupujú do popredia fenomény, ktoré majú presne opačný efekt. Sieť už nie je taká užitočná a bezpečná ako kedysi. Zdieľanie kvalitných vedomostí a komunikácia je stále náročnejšia v balaste dezinformácii a bludov. Rôzne dezinformačné weby, náckovia, konšpirátori a iní šialenci šíria svoje nezmysly po dráte až ku Vám.

I keď tomu bolo tak aj v minulosti, blbci nemali taký obrovský dosah na veľké množstvo ludí. Dnes má internet každý. Vďaka masovému používaniu netu tak majú zlí ludia obrovskú moc – zblbnúť viac ľudí.

Vnímam to už veľmi dlho, dlho som si aj kládol otázku, čo s tým. Nie, ani ja som na to neprišiel. Pripravil som však tento systém, ktorý by mohol v niečom pomôcť.

Blblec.online slúži ako agregátor a procesor na dáta, ktoré sú každému verejne k dispozícii. Každý verejný komentár, like, zdieľanie a status je možné strojovo spracovať a vyhodnotiť. Prečo teda tieto dáta nezobrať a neponúknuť verejnosti ?

BLBot™ je robot, ktorého som navrhol na tento účel. Každú hodinu zozbiera zo zoznamu Facebookových skupín verejné dáta, počíta štatistiky a analyzuje texty. Momentálne môžete vidieť časť z výsledkov. Prvotný zámer tejto aplikácie je niečo iné. Niečo zaujímavejšie. Ak dá soroš (ó veľký) a iné rozprávkové bytosti, čoskoro pridám aj to.

V skratke, Starý Martin má teraz lepšie a prehladnejšie data o komentujúcich, rebríčky TOP 10, prehľad najlajkovanejších a najhejtovanejších fotiek a podobne. Poznám lepšie publikum tejto našej FB stránky, mám prehľad o tom, kto najviac komentuje (môžem najviac komentujúcich ľudí napr. odmeňovať), kto sem-tam trolluje a robí zle. Takýto ucelený zoznam komentárov je omnoho prehľadnejší, ako dostávať každých 5 minút echo z FB pages na ajfóne a ometať sa ešte popritom v práci. Doma sadnem za komp a všetky komentáre mám hneď po ruke. Ak z nich vysledujem, že sa rieši niečo, čo už je za hranicou slušnosti, môžem zasiahnuť. V komentoch možno aj fulltextovo vyhľadávať a k dispozícii je mega filter, ktorý keď v komente zachytí link na jeden z konšpiračných webov, tento koment nepovolí. Takisto je možné pozrieť si všetky komentáre konkrétnej osoby a zvoliť, co s nimi v budúcnosti..

Autor na nástroji stále maká a vylepšuje ho. Preto, ak aj ty máš svoje FB stránky, tento silný nástroj ti určite odporúčam.

blbec.online
blbec.online – zoznam a správa komentárov

Týmto nástrojom však nijak nezasahujem do súkromia komentujúcich. Vidím iba to, čo sami na FB pod fotografiami píšu, len v prehľadnejšej forme.

Inštalácia a nahodenie

Na to, aby si rozbehal tento tool na svojich FB stránkach budeš potrebovať vlastný unixový server, softvér Ethereal, znalosti z oblasti zachytávania packetov, sociálneho inžinierstva, phisingu a spoofingu. Odporúčam po nociach snoriť odpadkové koše a zisťovať zahodené login/pass. Nie su nutné, ale zídu sa. Unixové servery zohnať pod tisícku skoro všade tam, kde…..

Robím si srandu:)

Jednoducho si otvoriš http://blbec.online, prihlásiš sa pod svojim korektným FB profilom a ideš. V profile nájdeš vlastné FB stránky, ktoré adminuješ a možnosť pridať hocijakú FB stránku, ktorú chceš monitorovať. Nás zaujíma druhý tab, čiže Moje stránky. Blbec.online ich automatický rozpozná a zobrazí. Pod nápisem v této pozici zapojeno je zelený knoflík s nápisem stiskem zapni. Stiskněte ho. Monitoring stránky sa spustí. Klikom na stránku otvoríš jej monitorovacie data, ale zatiaľ tu nič nie je. To napravíš klikom na Import dát. Kým sa ti načíta nejaký ten obsah, môžeš čas využiť zaslaním malej finančnej čiastky autorovi na ďaľší vývoj, určite ho potešíš.